About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts of the system and expound.

Contact Info

123/A, Miranda City Likaoli Prikano, Dope United States

+0989 7876 9865 9

info@example.com

Başakşehir Halı Yıkama

Halı yıkama piyasasında çok az sayıda şirketin yüksek yıkama kalitesi elde edebildiği tek yöntemdir. Yıkama makinelerinin maliyetleri diğer yöntemlere göre çok yüksektir. Profesyonel yıkama teknikleri ile yıkanabilen bir makinenin diğer makinelere göre farkı, havuz sistemine ihtiyaç duymaması ve yıkanan halının üzerindeki kirli suyu diğer halıları kirletmeden yıkayabilmesidir. Bu makinede halılar makineye getirildiğinde ilk noktada sıcak su ile ıslatılır.

Halı bant içerisinde hareket etmeye devam ederken ikinci sıra fırça ünitesi temiz su ile fırçalar ve halıdaki deterjan konsantrasyonunu azaltarak halıyı yıkamaya hazırlanır. Yoğunluk giderici, halı üzerinde bir baskı silindiri ile soyulur, ardından halı, basınçlı su ile yıkanır. Bu yöntem en iyi yıkama kalitesini verir ancak su maliyeti yüksektir. Aynı zamanda halının arkası otomatik makinenin alt fırçaları ile yıkanır ve birçok ev hanımının en çok şikâyet ettiği halının arkası hiç yıkanmadığı konusudur. Başakşehir halı yıkama firması olarak en kaliteli yıkama makinelerimizle hizmet vermekteyiz. Halılar için fırçalama anında bilgisayar kontrolü ile deterjan ve leke sökücü sağlayan makine geliştirilmiş olup, bu özellik standart yıkama kalitesi sağlamaktadır.

Halılarda Kuyu Suyu Kullanımı

Ülkemizde yer altı kanalizasyon sistemi olmayan bazı şehirlerde kuyu suyu kullanımı halının kireç fazlalığından dolayı sertleşmesinden başka problemlere yol açmaz. Ancak büyük şehirlerde kanalizasyonun kuyu suyu ile karıştırılması olan yeraltı kanalizasyon şebekelerine sahip önemli bir sorun ortaya çıkmaktadır. Şebekede taşınan suyun bir kısmı (100 litre atık su başına yaklaşık 2,5 ila 3 litre) toprakla karışır. Bu toprakla kirlenmiş atık su, en yakın kuyuda veya yeraltı suyu kaynağında karıştırılır.

Halı yıkama sektöründe en önemli maliyet etkisi, kuyu suyu kullanım oranlarının neden bu kadar yüksek olduğunu anlamamıza yardımcı olan önemli bir gösterge olan su faturalarıdır. Tipik olarak, bir halı yıkama firmasının aldığı su faturası, kuyu suyu kullanan firmalara göre 4 -5 kat daha fazla olacaktır. Bu, kurumsal halı temizleme şirketlerinin halı temizleme fiyatlarının diğerlerinden biraz daha yüksek olduğu anlamına gelir. Başakşehir halı yıkama firması olarak halı yıkama işlemlerimizde kesinlikle kuyu suyu kullanılmamaktadır.

Neden Başakşehir Halı Yıkama?

Halılarınız, modern ve hijyenik çalışma alanımızda deneyimli personelimiz tarafından cinsine, hassasiyetine ve kirlilik derecesine göre derecelendirilir. Otomatik, tek tarak ve elde yıkama olmak üzere yıkama çeşitlerine ayrılan halılar, kaliteli bir halı şampuanı ve musluk suyu ile tek tek iyice yıkanır.

Başakşehir halı yıkama firmamız müşteri memnuniyetini garanti eder, verdiğimiz hizmette herhangi bir sorun olursa bizi arayınız. Halılarınızı sadece yıkamakla kalmıyor, yıkama aşamasında virüs ve bakterilerle savaşmak için ücretsiz olarak dezenfekte ediyoruz. Hızlı ve güvenilir servis aracımızla halınız 48 saat içerisinde zamanında teslim edilir.

Leke Ölçümü ve Kontrolü

Halınız Başakşehir halı yıkama iş yerimize geldiğinde ölçüleri alınır, adınızın yazılı olduğu fiş incelenir ve üzerine etiket yapıştırılır. Halılarınız etiketlendikten sonra tek tek ölçülerek metrekare olarak ölçülür, ardından lekeler detaylı bir şekilde incelenir ve tespit edilen lekeler çıkarılır. Bir sonraki adım olan ve halı temizleme işleminden önce halınız toz alma işlemi için sıraya alınır.

Toz Alma İşlemi

Halınız, zamanla yapısına girmiş toz ve partiküllerin filtrelenmesi için fırça ve vakumlama ile her türlü toz, kum ve yabancı maddelerden temizlenir. Başakşehir halı yıkama olarak halı süpürme ile halınızın tozuma sırasında tozunu alarak halınızda kalan bu toz ve kirlerin yıkamadan önce etrafa yapışmaması için çamur gibi problemlerin önüne geçiyor ve daha hijyenik halıları yıkıyoruz.

Halı Yıkama

Bir halı yıkama firmasının en önemli özelliği, halılarınızı yıpranmadan temizleyebilmesidir. Halınız, tam otomatik halı temizleyicimizde kaliteli halı şampuanları ile tek tek yıkanır ve musluk suyu ile durulanır. Başakşehir halı yıkama olarak halılar, tek diskli makinede elde yıkanması, kaliteli halı şampuanı ile tek tek yıkanması ve musluk suyu ile yıkanması gerekenler gibi yıkama türüne göre sınıflandırılır.

Halı Temizleme

Düzgün durulanmayan halılarda kumaş akması oluşur. Durulama için organik bir halı şampuanı kullanılması tavsiye edilir. Halı temizleme işlemini gerçekleştirmek için bu işleme uygun su kullanılmalıdır. Kuyu suyu ve kirli ve arıtılmamış su, halının yıkandıktan sonra bile tamamen yumuşamasını engelleyebilir. Başakşehir halı yıkama firmamız halı yıkama işlemini musluk suyu ile gerçekleştirmektedir. Halılar su jetleri ve kauçuk süpürgeler ile iyice çalkalanır. Halı temizliğine uygun olmayan leke çıkarıcılar da halıların tamamen temizlenmesini engelleyebilir. İyi yıkanmayan halılar tozu ve kiri daha çabuk emer. İnsan sağlığını tehdit eder ve halıları sertleştirir. Tesisimizde yıkanan halınız ilk günkü gibi yumuşak, temiz ve hijyeniktir.

Halı Sıkma İşlemi

Halı sıkma makineleri işine sadık kalan ve müşterileri için halı bakımı yapan işletmeler tarafından kullanılmaktadır. Rulo tipi olarak tanımlanan halı sıkacağımız, kurutmadan önce tek seferde 10 metrekare halıyı presleyebilmektedir. İçindeki tüm suyu boşaltmak çok önemlidir. Bir halı yıkamadan önce 15 kg ağırlığındaysa yıkandıktan sonra 50 kg’a ulaşabilir. Halı çıkarıcımız halıyı yıkadıktan sonra içindeki suyu tamamen çıkarır. Bir sonraki adım olan kurutma işlemine geçildiğinden halınız tamamen susuz olacak ve 1 gün gibi kısa bir sürede kuruyacaktır.